Product added to cart
Slušalice - Audio-Technica Grandioso W1000X "Audiophile ONLY!"
Ako postoji beskompromisna izrada slušalica, onda su Audio-Technica Grandioso W1000X pravi primjer takvom pristupu. Riječ je o proizvodu namijenjenom najzahtjevnijim audiofilima koji neće oprostiti niti najmanju grešku prilikom reprodukcije glazbe. Kako bi se taj cilj ostvario W1000X slušalice konstruirane su s posebnom pažnjom.
U proizvodnom procesu korišteni su najbolji mogući dijelovi i dostupni materijali. Već vanjski izgled govori da je ovdje riječ o nečemu posebnom i nesvakidašnjem, čak je i priključak izveden na zavidnom nivou. Za kućište 63 milimetarskih jedinica korišteno je drvo američke trešnje lakirano u više slojeva. Odabir ovog materijala nije slučajan jer se američka trešnja između ostalog odlikuje i izvrsnim akustičnim svojstvima te malom masom. Ukupna težina slušalica iznosi 350 g.
Zvuk je priča za sebe. Vokali se doimaju toliko organski i životno da se gotovo mogu “dotaknuti”. Prirodnost srednjetonskih tonova, ali i uravnoteženi zvuk po cijelom spektru uvlači slušatelja u glazbeno tkivo, ostavljajući vrlo malo mjesta za analizu pogrešaka.
Ove slušalice našle su se u rukama i na ušima mnogih uglednih audio novinara diljem svijeta i svi su se složili da je riječ o punokrvnom High-End proizvodu usporedivim s najboljim slušalicama današnjice. U prilog navedenom ide recenzija na, audiofilima itekako poznatom, 6moons HIFi portalu koji je detaljno testirao Grandioso ATH-W1000X slušalice.
Još jedno veliko postignuće krasi Grandioso W1000X. Naime, iako je i ostalim Audio-Technica slušalicama pridodana velika pažnja prilikom oblikovanja s ciljem udobnog nošenja, ovdje je inženjerski tim otišao ne jedan, nego nekoliko koraka naprijed. Ergonomija ovdje definira svoj pravi smisao. Ove slušalice pružaju zavidnu udobnost nedostižnu kod mnogih konkurentskih proizvođača pa čak i u klasi. Tzv. "krilca", patentirano su rješenje Audo-Technice, a služe savršenom prijanjanju nosača slušalica na glavu korisnika. Na taj način same slušalice su "obješene" s glave ne stvarajući nepotrebni bočni pritisak na uši.
Britanski What HIFI? također nije štedio superlative pišući o Audio Technica Grandioso slušalicama.
Ukoliko se želi najbolje iz svijeta slušalica, Audio-Technica Grandioso W1000X trebale bi se nalaziti na samom vrhu popisa svakog audiofila.
